Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Najbardziej zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, od czasu do czasu egzotycznych smaków.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.