Kraków przygotowuje się na wybory

Głównym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest komunikacja. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby samochodów na krajowych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całość gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by było wygodniej, trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.