gdzie są mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla przed porodem

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli pozostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z niekiedy wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można obecnie zakupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne efekty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.